Wersje językowe
pytania? zadzwoń!

(+48) 783 008 926 lub napisz sklep@expert-kosmetyki.pl

Producenci
Lecher Geneza - Jak używać wydajnych farb Geneza 0
Lecher Geneza - Jak używać wydajnych farb Geneza

Farba Geneza Future Color
Trwała farba, której skład oparty jest na bazie utleniacza. Wyjątkowo wzbogacona technologicznie farba do włosów z proteinami jedwabnymi, pozwala na uzyskanie wspaniałego trwałego  koloru. Geneza w połączeniu z emulsją utleniającą umożliwia całkowite przykrycie siwizny oraz zapewnia długotrwały połysk pozostawiając naturalnie miękkie włosy. Zawiera filtr UV.

 

Farbowanie
Przed użyciem farby Geneza należy wykonać próbę uczuleniową. W przypadku włosów, wyraźnie przetłuszczonych lub brudnych zaleca się umycie ich łagodnym szamponem. Po wysuszeniu można przystąpić do farbowania.Jak używać farb Geneza
Zmieszać jedną część Geneza future Color z dwiema częściami emulsji utleniającej. Nakładanie mieszanki na włosy należy rozpocząć w odległości około 2 cm od góry głowy aż po końce. Pozostawić na 10 do 15 minut, następnie nałożyć kolor u nasady włosów i pozostawić na dalsze 20-25 minut. Aby ułatwić utlenianie zaleca się rozprowadzanie farby grzebieniem o dużych zębach.Farbowanie odrostów
Zmieszać wymaganą ilość farby, nałożyć na odrosty i pozostawić na 20 do 25 minut. Używając spryskiwacza zwilżyć włosy letnią wodą, następnie nałożyć farbę na całą długość włosów i przeczesać grzebieniem pozostawić na dalsze 10 minut.

Rozjaśnienie koloru o 4-5 tonów - zmieszać 10/U (ekstra rozjaśniającą farbę) z 3 jednostkami (12%) emulsji utleniającej; czas dzialania 40min.

Rozjaśnienie koloru 3-4 tony - zmieszać 10/U (ekstra rozjaśniającą farbę) z 2 jednostkami (9%) emulsji utleniającej; czas działania 35-40min.

Rozjaśnianie koloru o 1-3 tonów - pokrycie siwych włosów, użyć 9% emulsji utleniającej oraz serii N w tym samym tonie co kolor który chcesz uzyskać. Ilość odcienia N jakiego należy użyć powinna być proporcjonalna do ilości siwych włosów. Np. włosy siwe w 50% - oczekiwany kolor 6TPR, zmieszać z 50% 6N +50%6TPR; czas działania 30minut.

Aby uzyskać kolor "ton w ton" lub przyciemnić należy użyć 6% emulsji utleniającej z farbą w oczekiwanym kolorze (w przypadku włosów siwych dodać serię N jak wyżej).

 

Dozowanie
Zmieszać farbę Geneza z 10-20-30-40 vol. emulsji utleniającej aby uzyskać pożądany kolor:

* 10 vol. (3%) - przyciemnianie, tonowanie
* 20 vol. (6%) - kolor "ton w ton" i przyciemnianie
* 30 vol. (9%) - rozjaśnianie 1-3 tonów
* 40 vol. (12%) -  rozjaśnianie 4-5 tonów


Kolory 10/UN, 10/US, 10/UD uzyskujemy na włosach naturalnych z 5 tonu, dodając wzmacniacza rozjaśnienia 10/U (zawsze 20%) Proporcje 1:3.
Przykład:
Kolor wyjściowy: Włosy naturalne - 5 ton
Czas: 40-50 minut
Efekt końcowy: Ultra jasny blond 10/UN
Proporcje mieszania: 10ml 10/UN + 2 ml 10/U +30ml 12% oxydantu

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium