Masz pytania ? Zadzwoń (+48) 783 008 926 lub napisz sklep@expert-kosmetyki.pl

Opcje przeglądania

COLOR SAVE LINE

Ochrona KoloruLinia Color Save to grupa kosmetyków przeznaczonych do naprawy i wzmocnienia włosów farbowanych w celu uzyskania ich trwałego blasku. Efektem działania jest między innymi trwale utrzymujący się pigment, dzięki czemu włosy zachowują przez długi czas głębię koloru, świetlisty połysk, a także są perfekcyjnie chronione przed czynnikami zewnętrznymi.PRZEZNACZENIE LINII COLOR SAVE SYSTEM PROFESSIONAL

Linia Color Save została opracowana z myślą o regenerowaniu pasm
i podkreślaniu koloru włosów farbowanych, aby zapewnić im długotrwały połysk. To grupa innowacyjnych produktów przeznaczonych do wszelkiego typu włosów koloryzowanych. Ich funkcjami są m.in.:

  • ochrona koloru, m.in. dzięki obecności filtra UV,

  • zapobieganie blaknięciu,

  • wzmocnienie struktury włosa,

  • zmniejszenie puszenia.KOMPLEKS FIBROCHROME LINII COLOR SAVE

Linia Color Save System Professional zawiera KOMPLEKS FIBROCHROME, który pomaga w widoczny sposób pełnić wszystkie wymienione funkcje związane z zachowaniem koloru włosów farbowanych i ochroną łuski włosa. Stosowanie produktów kosmetycznych opartych na FIBROCHROME pozwala uzyskać bardziej trwałą i rozświetloną barwę włosów oraz ich mocną, wspaniałą strukturę.

 

SKŁADNIKI KOMPLEKSU FIBROCHROME I ICH ROLA

Podstawowymi elementami KOMLPEKSU FIBROCHROME są następujące składniki:

  • Quarternium, który działa jako bariera blokująca utratę koloru. To rodzaj związku chemicznego z grupy amoniowych soli czwartorzędowych. Jego zadaniem jest kondycjonowanie włosów, utrzymanie wilgoci i zmniejszenie napięcia powierzchniowego. Quarternium to środek antystatyczny, powodujący zmniejszenie puszenia się włosów.

  • Filtr UV ma za zadanie chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, które może prowadzić do osłabienia włosów, utraty koloru, przesuszenia i innych uszkodzeń.

  • Ekstrakt z liści oliwnych - najważniejszym jego składnikiem jest polifenol zwany oleuropeiną, a także flawonoidy, witaminy E i K, kwasy tłuszczowe i niektóre minerały. Główne zadanie ekstraktu w produktach Linii Color Save stanowi ochrona przed wolnymi rodnikami i wybielaniem.

  • Chelat (EDDS, Histydyna lub EDTA) chroni keratynę poprzez redukcję miedzi. Te związki chemiczne mają zdolność wiązania się z jonami metali. Tworząc kompleks chelatowy z miedzią osłaniają włosy przed utlenianiem, osłabieniem struktury włosa i utratą koloru.

 

PRZYKŁADOWE PRODUKTY LINII COLOR SAVE SYSTEM PROFESSIONAL

COLOR SAVE BI-PHASE CONDITIONER (C5B) - Dwufazowa Odżywka Chroniąca Kolor. Ta lekka odżywka bez spłukiwania została wzbogacona składnikami specjalnie dobranymi do pielęgnacji włosów farbowanych. Nie tylko ułatwia rozczesywanie, ale również zapewnia skuteczną ochronę koloru. Zawiera keratynę, która jest kluczowym składnikiem odżywczym dla włosów oraz inne chroniące ją komponenty, czyli quaternium, ekstrakt z liści oliwnych, chelaty oraz wosk pszczeli. Produkt wzmacnia strukturę włosa, chroni kolor (m.in. dzięki filtrowi UV), zabezpiecza przed jego blaknięciem i zmniejsza puszenie się włosów.

 

Produkty z linii COLOR SAVE SYSTEM PROFESSIONAL adresowane są zarówno do profesjonalistów, jak i do osób poszukujących wysokiej jakości kosmetyków do samodzielnej pielęgnacji swoich włosów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium